تفریح هواپیمای مدل همواره جز تفریحات نسبتا پیچیده و فنی بوده و فعالیت در این زمینه نیاز مند دانش کافی می باشد. به منظور فعالیت در این زمینه شما نیازمند دانش فنی حداقلی از هواپیمای مدل می باشید. در غیر این صورت قطعا دچار مشکل خواهید شد. جزییات بسیاری در زمینه آماده سازی هواپیمای رادیو کنترل جهت پرواز وجود دارد که کاربران به منظور استفاده از مدل های پروازی می بایست اشراف و احاطه کامل بر آن ها داشته باشند. جزییاتی که در صورت رعایت نکردن آن ها احتمالا موجب آسیب به مدل و متحمل شدن خسارت مالی خواهید شد. دوره آموزشی پیش رو مناسب افراد مبتدی و کاملا نا آشنا با حوزه هواپیمای رادیو کنترل می باشد. در صورتی که شما هیچ گونه آشنایی با دنیای هواپیمای مدل ندارید و به اصطلاح صفر کیلومتر هستید این دوره آموزش پایه ای بهترین گزینه برای شروع می باشد. این دوره آموزشی در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار می شود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

 

مقدماتی

این سطح به عنوان یک پیش زمینه برای ورود به دنیای هواپیمای مدل بسیار ضروری می باشد. در این سطح شما با مفاهیم اولیه پرواز هواپیمای مدل آشنا خواهید شد. همچنین انواع هواپیمای مدل شامل مدل های کشی، کنترل لاین، رادیو کنترل و … به شما مخاطب گرامی معرفی می گردد. در این کلاس آنلاین شما با جنس های مختلف بدنه هواپیمای مدل و مزایا و معایب هر کدام آشنا خواهید شد. اجزای اصلی بدنه هواپیمای مدل که وظیفه کنترل و هدایت مدل را بر عهده دارند نیز در این کلاس شرح داده می شود. همچنین اجزای داخلی هر هواپیمای مدل به همراه وظیفه هر کدام تک تک و به صورت مختصر بیان می گردد. سیستم رادیو کنترل و هدایت از راه دور هواپیمای مدل و نحوه عملکرد آن نیز از دیگر مواردی است که در این کلاس آنلاین به شما مخاطب گرامی معرفی می گردد. اتصالات مربوط به فرامین کنترلی هواپیمای مدل از دیگر موارد بسیار مهم و ضروری بوده که در این کلاس به آن پرداخته می شود. همچنین انواع کیت هواپیمای مدل موجود در بازار شامل (کیت بدنه خالی، شورت کیت و کیت های آماده پرواز) در این کلاس بازگو می گردد. از طرفی بحث ساخت مدل های پروازی و مزایای آن در این کلاس مطرح می گردد. لزوم تمرین با شبیه ساز ها از دیگر مواردی است که از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نبایستی از آن غافل شد. در پایان یک مدل مناسب برای افراد مبتدی به شما مخاطبان گرامی معرفی می گردد. این سطح در یک جلسه ۱ ساعته برگزار می گردد.

 

تاریخ برگزاری سطح مقدماتی : –

 

هشدار : در هنگام ثبت نام در کلاس آنلاین حتما به تاریخ و ساعت برگزاری دوره توجه نمایید. پس از هر بار خرید دوره شما فقط یک بار می توانید در این کلاس آنلاین شرکت نمایید. بدیهی است در صورت عدم حضور شما در ساعت معین شده، ثبت نام شما لغو و امکان بازگشت هزینه دوره امکانپذیر نخواهد بود.

 

 

 

 

تکمیلی

این سطح از کلاس در واقع بخش تکمیلی می باشد و مناسب افرادی است که سطح مقدماتی را گذرانده اند. در سطح تکمیلی شما با ساخت یک شورت کیت هواپیمای مدل رادیو کنترل آموزشی از نوع بال بالای الکتریک از صفر تا صد آشنا خواهید شد. علت انتخاب مدل بال بالا در سطح تکمیلی اینست که پرواز با این مدل ها ساده بوده و مناسب برای افراد تازه کار می باشد. تمامی مراحل ساخت شورت کیت یک هواپیمای رادیو کنترل از ابتدایی ترین قسمت یعنی نقشه خوانی مدل تا اسمبل قطعات بالسای بدنه به صورت اصولی تا سنباده کاری و کاور کاری بدنه مدل در این سطح آموزش داده می شود. همچنین انتخاب تجهیزات مناسب برای مدل و نصب قطعات جانبی مانند اسپید کنترل، موتور، سروو ها و … به صورت کامل آموزش داده می شود. در نهایت نحوه بالانس هواپیمای مدل به طور کامل بیان شده و در پایان مدل به لحاظ عملکردی تست می گردد. در این سطح از کلاس آنلاین شما به صورت جامع با تمام نکات و جزییات فنی ساخت مدل آشنا خواهید شد. این سطح از کلاس در ۶ جلسه ۱ ساعته و به صورت آنلاین برگزار می گردد.