هواپیمای کشی چیست؟ این پرنده نوعی هواپیمای مدل می باشد که نیروی لازم برای چرخاندن ملخ آن توسط چند کش ساده تامین می شود. هواپیماهای مدل با موتور کشی از نوع پرواز آزاد می باشند یعنی فرد هیچ تسلط و کنترلی بر روی آن نداشته و مدل آزادانه پرواز می کند. نحوه پرواز دادن این نوع پرنده ها به این صورت است که فرد با چرخاندن ملخ در تعداد دور های بالا مثلا ۱۰۰ دور موجب پیچیدن کش متصل به ملخ شده و به نوعی هواپیما کوک می شود. سپس با رها کردن ملخ همزمان مدل را پرتاب کرده و شاهد پرواز آن خواهید بود. مدت زمان پرواز این نوع مدل بسته به طراحی و سایز آن می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه متفاوت باشد. ساخت این پرنده ها بسیار آسان است.

 

هواپیمای مدل کشی

تجربه ساخت یک هواپیمای مدل با موتور کشی

ساخت یک هواپیمای مدل با موتور کشی می تواند برای کودکان و نوجوانان و حتی برای بزرگسالان تجربه ای لذت بخش باشد. این پرنده های کوچک و زیبا می توانند از جنس های مختلفی چون چوب بالسا و یا فوم ساخته شوند. جهت ورود به دنیای ساخت پرنده های کنترل از راه دور می توانید با یک مدل کشی ساده آغاز کنید. ساخت یک هواپیمای مدل کشی بسیار ساده تر و کم هزینه تر از یک مدل رادیو کنترل می باشد. این پرنده های آزاد پرواز در ابعاد و سایز های مختلف و مداومت پروازی متفاوتی ساخته می شوند.

کیت هواپیمای کشی ساده چیست؟

مدت زمان پرواز یک این پرنده ساده به کیفیت طراحی، میزان باد و نحوه پرتاب مدل بستگی دارد. ممکن است از چند پرتاب یکی از آن ها با پرواز طولانی تری همراه باشد که به عوامل گفته شده در بالا بستگی خواهد داشت. این مدل های جذاب و دوست داشتنی معمولا به صورت کیت های ساختی به فروش می رسند که قطعات به صورت برش شده به همراه نقشه ساخت و کلیه لوازم درون کیت قرار داشته و آماده ساخت می باشد.

 

کیت هواپیما با موتور کشی

 

در ویدیو زیر پرواز چند هواپیمای مدل کشی را خواهید دید