اگر جزء تازه واردان حوزه مدل هستید شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که یک مدل آماده بخرید یا اینکه آن را بسازید؟؟ هر کدام از این دو مورد دارای مزایا و معایبی می باشد که در صورت انتخاب آن باید متحمل آن ها شوید. همانطور که خیلی از افراد از پرواز با هواپیمای مدل لذت می برند برخی دیگر از ساخت آن نیز به همان مقدار لذت خواهند برد. به حال خرید هواپیمای مدل و یا ساخت آن بستگی به شما و سلیقه تان دارد. این مقاله در واقع یک راهنمای خرید و مشاوره مختصر در مورد انتخاب و یا ساخت یک هواپیمای مدل دست ساز یا آماده برای شما مخاطب گرامی می باشد.

ساخت هواپیمای مدل

هزینه ساخت یک مدل تقریبا به اندازه یک مدل آماده است شاید فقط کمی کمتر از آن!!! اما دردسر های ساخت آن به مراتب بیشتر از خریدن یک مدل آماده است. اگر تا به حال هیچ گونه تجربه ساختی ندارید ساخت یک مدل (مخصوصا مدل های بالسا) از پایه را به شما پیشنهاد نمی کنیم. برای ساخت هواپیمای مدل باید تا حدودی فنی باشید و از اصول اولیه ساخت مطلع باشید. به طور کلی ساخت یک مدل از لحاظ اقتصادی نمی تواند آنچنان به صرفه باشد اما دارای مزایایی است که در زیر آمده است.

  1. در صورتی که شما یک مدل را بسازید قطعا به تمامی جوانب آن آگاه بوده و در صورت کرش مدل می توانید به راحتی آن را تعمیر نمایید.
  2. در صورتی که شما یک مدل را بسازید می توانید بدون هزینه اضافی قطعات و تجهیزات را از روی یک مدل برداشته و بر روی مدل جدید ساخت خود نصب نمایید.
  3. در صورتی که شما یک هواپیمای مدل بسازید می توانید در آن دخل و تصرف کرده و آن را به سبک دلخواه خود و به سلیقه خود بسازید. به آن آپشن هایی اضافه و یا از آن کم کنید. حتی می توانید اقدام به ساخت مدل های ابتکاری کنید.
  4. در این حالت درد سر تست و تریم مدل بر عهده شما خواهد بود

 

ساخت هواپیمای مدل

راهنمای خرید هواپیمای مدل آماده پرواز

امروزه برند های معتبر زیادی در جهان در حال تولید هواپیماهای مدل هستند. در صورتی که بخواهید یک مدل آماده خریداری کنید با موارد زیر مواجه خواهید بود.

  1. در صورت خرید هواپیمای مدل آماده بدون دردسر یک مدل آماده پرواز و بی نقص را تهیه خواهید کرد که پروازی بی نقص را به نمایش خواهد گذاشت.
  2. در صورت کرش مدل و آسیب دیدن آن تعمیر آن اندکی پر درد سر خواهد بود.
  3. کیفیت ساخت مدل های آماده بیش از مدل های دست ساز است.

 

خرید هواپیمای مدل

لزوم دانش فنی کافی در مورد هواپیمای مدل

به هر صورت حتی اگر شما سازنده یک مدل نیستید حتما می بایست از حداقلی های هواپیمای مدل و مکانیزم پرواز آن آگاه باشید وگرنه با ایجاد یک مشکل کوچک در مدل ممکن است نتوانید از پس آن بر بیایید. در صورتی که تازه وارد هستید و هیچ گونه تخصصی در مورد ساخت هواپیمای مدل ندارید برای شروع ما به شما مدل های فومی ساده را پیشنهاد می کنیم که هم هزینه کمتری دارند و هم ساخت آن ها ساده تر می باشد.

پس از کسب دانش فنی کافی می توانید به مدل های تمام بالسا روی بیاورید که دارای پیچیدگی های بیشتری هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که مدل های آماده از لحاظ زیبایی یک سر و گردن از مدل های دست ساز بالاتر می باشند پس اگر زیبایی و طراحی روی مدل برای شما حائز اهمیت است حتما اقدام به خرید هواپیمای مدل های آماده نمایید. همواره از افراد با تجربه در این حوزه مشاوره بگیرید…